Pravidlá bazáru

Predaj, kúpa a výmena Xboxu 360. Predávať je možné iba použité zariadenia. V žiadnom prípade nie je povolené predávať nové zariadenia a tak vytvárať komerčný predaj.

Moderátor: Stoupe

Obrázok užívateľa
gaco
ADMIN + STYK S VEREJNOSTOU
 
Príspevky: 2815
Registrovaný: 13. Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Partizánske
Poďakoval: 0 krát
Dostal poďakovanie: 2 krát

Pravidlá bazáru

Poslaťod gaco » 26. Okt 2009, 12:28

Pravidlá bazáru:

Kazdy inzerat musi obsahovat fotografiu tovaru ktory predavate alebo vymienate.Fotografia musí obsahovať papierik s vašim nickom pod ktorým ste zaregistrovaný na fore a ten bude priložený pri tovare(obale alebo disku hry/hier, príslušenstve, konzole,....) toto pravidlo je z dôvodu že daný tovar máte skutočne doma.Toto pravidlo plati od 28.3.2011.Stare inzeraty maju tyzden cas,potom budu zmazane.
Obrázky ktoré pridávate do prílohy nesmú mať rozmer viac ako 800 x 600 , pokial inzerat nebude mat obrazok bude automaticky zmazany/upraveny moderatorom


1. Sekcia bazár nie je určená pre komerčnú inzerciu. Nie je určená na predaj nových/použitých Xbox360 konzol, príslušenstva, hier a iné, za účelom komerčného predaja. Nie je vytvorená za účelom obohacovania sa.


2. Sekcia bazár je určená čisto na K/P/A/V Xbox a Xbox360 zariadení, príslušenstva a hier.


3. Používajte v názvoch topicov značky K/P/A/V (kúpim / predám / aukcia / vymením ) poprípade mix P/V ,K/V (predám / vymením, kúpim / vymením ), inak Vaša téma bude ihneď vymazaná.

4. Uvádzajte bydlisko v profile, v opačnom prípade môže byť Vaša téma zmazaná.

5. Po ukončení obchodu je nutné aby ste na to upozornili moderátora fóra nahlásením daného príspevku z Vašej témy v ktorej ste predávali/kupovali produkt .(tlačitko nahlásiť na niektorm príspevku z témy), do dôvodu napíšte predané, môžete tému uzamknúť/zmazať.

6. Fórum neručí za škody spôsobené predaným tovarom ani za nekorektné jednanie predávajúceho/kupujúceho, dohoda je vždy na kupujúcom/predávajúcom.

7. Zbytočne neprispievajte off-topic (OT), resp. spam. Takéto príspevky vymažeme bez upozornenia.

8. V téme neriešte cenu produktu, alebo okolnosti predaja. Cena produktu je stanovená predávajúcim. Cenu môžete zjednávať cez súkromné správy. Takéto príspevky budú považované ta OT/SPAM.

9. Zákaz pridávania vlastných ponúk do cudzích topicov!!! Znižujete tým autorovi témy možnosť predať/kúpiť o čo sa zaujíma! Všetky príspevky ako sú vlastné ponuky, linky na e-shopy alebo informácie o iných ponukách na daný produkt budú považované za OT/spam a budú automaticky mazané. Pri opakovaní môže byť ich autorom udelený BAN. (Ak máte výhrady voči cene, upozornite prosím predávajúceho cez PM.)

10. Zámerné uvádzanie nepravdivých údajov o ponúkanom tovare za účelom zlepšenia šance predaja, výmeny prípadne zvýšenie predajnej ceny bude tiež brané ako hrubé porušenie pravidiel.

11. Bazár nie je čierna tržnica – je zakázané predávať tovar kradnutý.

12. Pre lepšiu prehľadnosť sa budú mazať inzeráty staršie ako 1 mesiac.

13. Prísny zákaz akéhokoľvek obchodovania s napálenými hrami, alebo inými nelegálnym tovar. (nevzťahuje sa na informácie o flash)

14. Ak je konzola flashnutá tak Vás žiadame o čo najviac informácii, ideálne uviesť verziu iXtreme alebo Lite Touch flashu. Tiež je dôležité do inzerátu uviesť ak má konzola BAN na XBOX Live a v akom stave sa nachádza záručná plobma.

15. UP-ovanie je povolené po uplynutí 24hod. od posledného príspevku v téme. Za UP post sa považuje akýkoľvek príspevok slúžiaci na vyzdvihnutie témy na vyššiu pozíciu.

16. V sekcii "Xbox360" (P,K,V) konzol Xbox360 je povolené pridanie 1 inzerátu raz týždenne.
-> Ak máte na predaj viac konzol (samozrejme aj použitých), tak ich všetky rozpíšte v jednej téme, najlepšie v 1. poste. Dĺžka témy nie je obmedzená. Ak sa jedná o identické zariadenia, ide o komerčný predaj! Ak sa jedná o rozdielne zariadenia tak uvediete podrobný popis (voliteľné).

V sekcii "Hry predaj" a "Hry kúpa a výmena" je povolené pridanie 1 inzerátu raz týždenne.
-> Ak máte na predaj viac hier(samozrejme aj použitých), tak ich všetky rozpíšte v jednej téme, najlepšie v 1. poste. Dĺžka témy nie je obmedzená. Ak sa jedná o identické hry, ide o komerčný predaj! Ak sa jedná o rozdielne hry tak uvediete podrobný popis (voliteľné).

V sekcii "Príslušenstvo pre XBOX" je povolené pridanie 1 inzerátu raz týždenne iba na XBOX príslušenstvo!
-> Ak máte na predaj viac príslušenstva (samozrejme aj použité), tak ich všetky rozpíšte v jednej téme, najlepšie v 1. poste. Dĺžka témy nie je obmedzená. Ak sa jedná o identické príslušenstvo ide o komerčný predaj! Ak sa jedná o rozdielne príslušenstvo tak uvediete podrobný popis (voliteľné).

17. Po uplynutí týždenného limitu, neznamená, že ihneď pridáte nový inzerát. => snažte sa aktualizovať Vašu „starú“ tému.

18. Používatelia, ktorí sa vracajú na fórum “raz denne” len pre “UP” svojho inzerátu majú povolený iba jeden inzerát v každej sekcii v kategórii bazár - bez výnimky. Moderátor fóra sleduje ich aktivitu a porušenie pravidla vedie k permanentnému zákazu prístupu na fórum bez upozornenia.

19. Zákaz predávať rovnaký tovar vo viacerých inzerátoch/sekciach naraz, (pre spresnenie napr. P: Mass Effect v Hry predaj, a v sekcii hry kúpa/výmena V: Mass Effect) použite skratku P/V: Mass Effect v takom prípade založte vlákno v Hry predaj s P/V: skratkou, v opačnom prípade moderátori nebudú zisťovať, ktorý je aktuálny a zmažú oba.

20. Samozrejme že aj v sekcii BAZÁR stále platia aj všeobecné pravidlá fora.

21. Sekcii BAZÁR platí a MUSÍ sa dodržiavať aj toto: viewtopic.php?f=16&t=19670

Časť pravidiel bolo prevzatých z partnerskej stránky ps3zone.sk .

Ďakujeme Páni

Vedenie Xbozone.sk

Späť na Xbox360 - konzola (Predaj, Kúpa, Výmena, Aukcia)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
Staň sa fanúšikom Xboxzone.sk na Facebooku

TOPlist