E Corona 4GB - pridanie hdd, RGH, atd

HW informácie a otázky ohľadne Xbox360 Slim.
MartinNR
Core člen

Poďakoval: 1 krát
Dostal poďakovanie: 0 krát

E Corona 4GB - pridanie hdd, RGH, atd

Poslaťod MartinNR » 3. Sep 2014, 20:11

Zdravim.

Som novym majitelom Xbox 360 E, Corona (predpokladam, MFR date - 2013-06-20), 4GB, bez HDD, s Kinect-om.

Kupil som ju dcerke, na nejake jednoduche Kinect hry.
Mal by som taketo otazky:
- preco je RGH drahsi ak je v konzole iba 4GB (flash-ks/pamat) ako ked je tam HDD? - vychadzam z cien na jednom inzertnom portale
- nasiel som nejaky navod ako dat do konzoly HDD, resp. ako pripravit HDD na pouzitie v konzole - navod je vsak (relativne) zlozity - cez nejaku utilitu, cez prikazovy riadok atd. neexistuje doteraz ziaden jednoduchsi (jeden klik vo windows, disk pripojeny cez USB)? chcem len vediet, ci mam hladat, alebo by som hladat zbytocne.
- pokial do takejto konzoly (4GB flash) pridam HDD, tak bude pripadny RGH od toho zavisly? Myslim tym, ze ci sa po naslednom odobrani HDD stane RGH, pripadne cela konzola, nepouzitelne/a?
- s RGH je uz pre hranie hier jedno, ci je HDD vnutri konzoly, alebo pripojeny cez USB port? resp. je dolezite vediet ako bude pripojeny HDD uz v case ked sa ide robit RGH?
- ak by mal niekto skusenosti s RGH, a hrami na disku. mam na mysli hlavne hry pre najmensie deti, ako - sonic free riders, disneyland, kawashima, a pod. poprosim hlavne o nazory ak by mohol byt problem s podobnymi hrami.
- pripadne poprosim o pozitivne/negativne odporucania na ludi, co robia RGH v okoli NR

Vopred vdaka za vsetky odpovede.

Obrázok užívateľa
alexander_1333
Elite člen

Poďakoval: 20 krát
Dostal poďakovanie: 26 krát

Re: E Corona 4GB - pridanie hdd, RGH, atd

Poslaťod alexander_1333 » 3. Sep 2014, 22:29

Ahoj, pokusim sa odpovedat na tvoje otazky:
-cena RGH nezavisi od pamate xboxu ale zavisi od revizie maticnej dosky.Napr. na slim Trinity staci klasicky cool runner, na Corona v1/2 uz treba pridat oscilator pripadne kvalitnejsi CPLD.Pre Corona v3/4/5/6 uz treba vsetko co na Corona V1/2+postfix adapter a premostenie R2C6 R2C7 pripadne R2C10 co pre poniektorych ludi je horor, vid priklad: viewtopic.php?f=21&t=35121#p230999
-HDD po RGH vlozis do konzole, naformatujes a malo by to fungovat.Pre externe HDD(musi byt fat32) tiez sa odporuca naformatovat v M$ dashboarde aby sa dali pouzivat 32 GB pre save, profil, HD Content, DLC......Ostatne bude viditelne cez program freestyle3.
-Po odstraneni HDD RGH stale bude fungovat, pripadne da sa tam pouzit ine HDD.
-Poniektore hry vyzaduju mat HD Content na internom disku(battlefield 4), poniektore idu nahodit aj na externy(gta v).Dobre by bolo mat disk u seba, aby dotycny vedel vysvetlit co a ako.
-Nemal by byt problem, vsetky hry budu fungovat po instalacii RGH tak isto ako by fungovali aj bez RGH.Samozrejme ze len offline.Hry ktore nemaju offline(je ich malo) sa nebudu dat hrat.
-Skus kontaktovat uzivatela loposo.RGH mi nerobil, ale vymienali sme nejake CPLD a mal len TX oficialne, tak isto aj ja.

MartinNR
Core člen

Poslaťod MartinNR » 3. Sep 2014, 23:10

vdaka, uz je mi co to jasnejsie.
dufam ze tie hry, co tam chcem dat (detske) pojdu aj offline, ako pises.
lebo ten rgh na tu moju verziu vide aj 90e. dost uz celkom...

Obrázok užívateľa
alexander_1333
Elite člen

Poslaťod alexander_1333 » 3. Sep 2014, 23:18

Ak su to diskove hry tak urcite pojdu offline.Digitalne hry ktore obsahuju len multiplayer cez live samozrejme ze nepojdu.Potom este su aj hry ktore vyzaduju live pre spustenie(aj offline), daju sa spustat na RGH ak sa v dashlaunchi nastavi fakelive = true.

MartinNR
Core člen

Poslaťod MartinNR » 14. Sep 2014, 18:55

nechal som si urobit to RGH, ale nejako mi nefunguje Kinect. Pri starte konzoly pripadne pri hre to vypisuje hlasku, ze
je pre Kinect potrebny nejaky upgrade. Vyzera to ako hlaska oroginal XBOX-u, je tam nejaka zmienka o xboxlive...
Kde moze byt problem?

Obrázok užívateľa
alexander_1333
Elite člen

Poslaťod alexander_1333 » 14. Sep 2014, 19:33

Musis tam nahodit avatar/kinect update.Robi sa to jednoducho.Skontroluj aku verziu dashboardu mas, stiahni potom oficialnu verziu toho dashboardu.Nesmie byt vyssia.Rozbal na jeden fat32 usb kluc a premenuj zo $systemupdate na $$ysteupdate<=== su tam dva dolare.Vloz kluc do konzoly a povol update.Ak sa nic nedeje, spust xexmenu.

MartinNR
Core člen

Poslaťod MartinNR » 14. Sep 2014, 20:05

alexander_1333 píše:Musis tam nahodit avatar/kinect update.Robi sa to jednoducho.Skontroluj aku verziu dashboardu mas, stiahni potom oficialnu verziu toho dashboardu.Nesmie byt vyssia.Rozbal na jeden fat32 usb kluc a premenuj zo $systemupdate na $$ysteupdate<=== su tam dva dolare.Vloz kluc do konzoly a povol update.Ak sa nic nedeje, spust xexmenu.

OK, dik.
Sice nie su mi jasne pojmy : "Skontroluj aku verziu dashboardu mas", "stiahni potom oficialnu verziu toho dashboardu" a "spust xexmenu".
Ale postudujem, pohladam a hadam najdem. Som v tom novy z zatial nemam taky prehlad, ale snad sa do toho dostanem.
V kazdom pripade vdaka za radu. Hlavne som potreboval vediet, ze ci to vobec ma riesenie, resp. ci nedoslo k nejakemu poskodeniu pri robeni RGH, ale teda snad nie.

Obrázok užívateľa
alexander_1333
Elite člen

Poslaťod alexander_1333 » 14. Sep 2014, 20:08

Ale je aj taka moznost ze ist za clovekom ktory tam instaloval RGH a on uz bude vediet co s tym.

Obrázok užívateľa
Stoupe
Závislák

Poďakoval: 18 krát
Dostal poďakovanie: 24 krát

Poslaťod Stoupe » 14. Sep 2014, 20:42

"Skontroluj aku verziu dashboardu mas" -> kuk nasledovne video:

Kód: Vybrať všetko
Aby ste mohli vidieť kompletný obsah je nutné aby ste sa prihlásili alebo zaregistrovali. Ďakujeme
0:30, treti riadok od spodu - (D: 2.0.xxxxx.0 - K: 2.0.xxxxx.0)

_

"stiahni potom oficialnu verziu toho dashboardu" -> Dany DB mozes stiahnut i tu:

Kód: Vybrať všetko
Aby ste mohli vidieť kompletný obsah je nutné aby ste sa prihlásili alebo zaregistrovali. Ďakujeme
(kliknutim na Public)

_

"spust xexmenu" - to az potom, ak Ti nevyjdu vyssie uvedene moznosti.

MartinNR
Core člen

Poslaťod MartinNR » 15. Sep 2014, 13:34

takze dashboard zisteny - 2.0.16747.0.
ovsem z usb kluca nechce automaticky urobit aktualizaciu, alebo ako to nazvat.
skusal som dva kluce, 8GB aj 1GB, NTFS aj FAT32.
meno adresara aj "$systemupdate", aj "$$systemupdate". ziadna automaticka reakcia.

musim to xexmenu popatrat...

MartinNR
Core člen

Poslaťod MartinNR » 15. Sep 2014, 14:32

no vidíš ho vola !?

samozrejme problém pri update bol medzi klávesnicou a operadlom. nevšimol som si, že ten adresár musí byť $$ystemupdate alebo $Systemupdate. $Systemupdate mi nešiel a potom som skúšal $$Systemupdate, teda za druhým dolárom ešte S. Keď som to dal na poriadok, teda dva doláre bez S, tak už to išlo...

Späť na Xbox360 – Hardware Xbox360 S/E

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Staň sa fanúšikom Xboxzone.sk na Facebooku

TOPlist